Film Dánská dívka ke stažení zdarma

Velmi kontroverzní dramatický snímek nám přináší režisér Tom Hooper, který jej zrežíroval podle knihy od skvělého autora Davida Ebershoffa. Scénář napsala Lucinda Coxon a do kin se tento film vydal poprvé 4. 2. 2016.

Příběh filmu je vsazen do doby dvacátých let minulého století, kde je Einar Wegener (Eddie Redmayne), který patří k nejlepším dánským malířům své doby. Má ženu, která se jmenuje Gerda (Alicia Vikander) a ta mu poskytuje maximální podporu i přesto, že se sama snaží prorazit ve světě umění, jako portrétistka.

Jejich vztah se pozvolna, ale jistě, bortí a tuto situaci odstartovala banální příhoda. Gerda připravuje sérii baletních portrétů a v tom jí nedorazí jedna z figurantech, proto Einar svolí, že se on sám stane modelem, oblečeným do baletního úboru. Toto spojení ženského modelu v něm rozpoutá obrovské emoce. S těmi se nejdříve vyrovnává tím, že si hraje na tajemnou dánskou dívku Lili, a později je čím dál více přesvědčen o tom, že jen jako žena dokáže být šťastný. A proto se rozhodne, že jeho transformace bude dokonalá. Během celé proměny, z muže na ženu, ho doprovází věrná Gerda, která díky tomu konečně může prorazit jako umělkyně bez toho, aniž by ztratila svou životní lásku.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *